halı ve koltuk yıkama işi

Yerinde Halı ve Koltuk Yıkama Ek İş Yapmak İstiyorum

Sitemizde uzun bir süredir yeni iş fikirleri paylaşmamıştık. Bu yazımızda, boş zamanlarınızda yapabileceğiniz, düşük bir yatırımla yüksek kazanç sağlayabileceğiniz yeni bir iş fikri olarak yerinde halı ve koltuk yıkama işi hakkında bilgiler paylaşacağız.

Son zamanlarda pek çok kişi part time iş yapıp ekstra para kazanmaktadır. Günlük çalışma süresi akşam saat Beş civarı sona eren memurlar, üniversite öğrencileri, ev hanımları ve de emekli olmuş kişiler ek iş yapma hususunda oldukça potansiyel sahibi olan insanlardır. Ayrıca, öğleden sonra ve cumartesi pazar uygun olan tüm bireyler yaklaşık İki üç saat çalışıp gelir elde edebilecekleri bir part time iş yapma hususunda oldukça isteklidirler.

Şimdi, ek iş yapmak istiyorum diye düşünenler için çok mantıklı iş imkanlarından olan kanepe, koltuk yıkama işi ile ilgili ayrıntılı bilgiler paylaşacağız. Bir ek iş başlığı altında halı ve koltuk yıkama, hem son derece rahat uygulanabilecek hem de çok ciddi para kazandırabilecek bir iştir. Bir günde yaklaşık iki saatinizi vererek bir evde ya da ofiste halı ve koltuk yıkama işlemi yapıp iki yüz lira gibi gelir elde etmek muhtemeldir.

Malumunuz insanlar artık halılarını, halı yıkamacılara yollayıp yıkatıyorlar. Ama kanepe ve koltuklar, ebatları icabı nakliyesi pek mümkün olmadığı için bulunduğu yerde yıkanıp temizlenmesi lazım gelen eşyalardır. İşte bu noktada part time iş arıyorum diyenler adına harika bir iş imkanı önümüze çıkar: “ Halı ve koltuk Yıkama İşi”.

Halı ve koltuk Yıkama İşi Ne şekilde Yapılır?

Not: işinizi, ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak ve müşteri bulmak için böyle bir animasyon tanıtım videosu yaptırmak istiyorsanız şu yazımızı okuyabilirsiniz: Animasyon Tanıtım Videosu ile Etkili Reklam Yapın

Öncelikle söz konusu çalışma için uygun fiyatlı bir koltuk yıkama makinası satın almanız gerekir. Bu amaca yönelik profesyonel halı ve koltuk yıkama makinalarının fiyatları bin beşyüz Lira ile beş bin Lira arasındadır. Başlangıç seviyesi için uygun fiyatlı makinaları kullanabilirsiniz.

İkinci aşama olarak da müşteri bulma hususunda yapılacak faaliyetlerden söz edebiliriz. Alt tarafta halı ve koltuk yıkama işi için müşteri bulma tekniklerini detaylı bir biçimde anlatacağız. Şu an sadece şunu söyleyelim ki, işe ilk olarak yakın çevreden başlamak doğru bir yoldur. Komşular, akrabalar ve arkadaşlar sizin için en iyi müşteri ve de referansınızdır. Genel hatlarıyla koltuk ve halı yıkama işinde muhtemel müşterileri 3 kategoride sınıflandırabiliriz.

  • Evde Koltuk Yıkama: Çoğunlukla karı koca çalışan aileler, temizlik gereksinimleri için zaman ayıramadıkları için temizlik hizmeti almayı seçmektedir. Bu açıdan evde koltuk yıkama servisi son dönemlerin en gözde iş alanlarındandır.
  • İş yerinde Halı ve koltuk Yıkama: Firmaların yazıhaneleri, özellikle de sürekli müşteri ziyaretleri gerçekleşen showroomlar muhtemel müşteriler içinde sayılabilir. Şirketlere halı ve koltuk yıkama önerisinde bulunabileceğiniz gibi, onların söz konusu iş için verdikleri iş ilanlarını internet üzerinden izleyerek de kendinize çalışma imkanı açabilirsiniz.
  • Taşıt İçi Koltuk Yıkama: Bilhassa ticari taşıt sahipleri, sürekli kullanım nedeniyle sık sık koltuk yıkama işi yaptırırlar. Bu da araba koltuğu yıkama işi için yüksek potansiyeli bulunan bir başka gruptur.

Bu bahsettiğimiz gruplar haricinde daha birçok iş fırsatı sizi bulabilir. Özellikle de Ankara, İstanbul, Bursa ve İzmir gibi büyük illerde oturuyorsanız koltuk ve halı yıkama gereksinimi duyanlar internet üzerinden size ulaşabilirler. Siz yeter ki, bu iş için uygun olduğunuz zaman internet ortamında bulunabilir durumda olun. Bu hususta makalemizin sonraki kısmında detaylı bilgiler paylaşacağız.

Koltuk yıkama makinesi ve müşterilere ulaşma konusunu çözdükten sonra geriye zaman yönetimi ve çalışmak kalıyor. Bu işte en önemli konu müşteri memnuniyetidir. Bu nedenle sunduğunuz hizmetin çok iyi olması ve de zamanında yapılması lazımdır.

Halı ve koltuk Yıkama İşi Masrafı Nedir?

Halı ve koltuk yıkama işi, bulunduğu yerde gerçekleşen bir iştir. Temizlik makinesi ile yıkama çalışması yapılacak yere gittiğiniz zaman müşterinizin elektriğini ve suyunu harcarsınız. Aslında çalışmayı yaparken masraf neredeyse yoktur. Muhtemelen az bir şey temizlik kimyasalı tüketimiyle gidiş dönüş amacıyla harcadığınız akar yakıt maliyetinden başka bir harcama olmayacaktır.

Yani söz konusu işe ilk başladığınızda bir defaya mahsus alacağınız koltuk yıkama makinesi sizin sabit masrafınızı oluşturur. Bu iş için bile çok yüksek fiyatlı bir makinaya ihtiyaç yoktur. Yaklaşık İki bin Lira ücreti olan bir makine ile halı ve koltuk yıkama işine kolayca girebilirsiniz.

Koltuk ve halı Yıkama Makinaları

Koltuk yıkama makinaları aynı anda halı yıkama işlemi için de kullanılabilir. Her ne kadar bireyler evlerindeki halıları yıkama fabrikalarına yollasalar da, uzun teslimat zamanı benzeri sebeplerle bulunduğu yerde halı yıkatmayı da seçebilirler. Böylelikle koltuk yıkama işine gittiğiniz yerde halı yıkama işi bile yapabilirsiniz.

Form Mühendislik Limited Şirketi olarak sanayi model temizlik makinaları hususunda yirmi yedi senedir büyük bir bilgi birikimine ulaştık. Şimdi bu deneyim ile ürettiğimiz koltuk ve halı yıkama makinaları ile ilgili daha detaylı bilgiler verelim.

Koltuk ve halı Yıkama Süpürgeleri

EWD model elektrik süpürgeleri özel olarak tasarlanmış yapısıyla kimyasallı suyu yıkanacak bölgeye püskürtür. Temizlik yapılan bölgedeki lekeleri yumuşatan sabunlu su, üstün emiş kuvveti vasıtasıyla makinenin kirli su haznesine depolanır.

Buharlı Halı ve koltuk Yıkama Makinaları

ISV model koltuk ve halı yıkama makinaları gelişmiş buhar sistemiyle donatılmıştır. Temizlik kimyasalı harcamaya ihtiyaç olmaksızın etkili ve pratik bir temizleme imkanı sağlar. Bu açıdan deterjan kimyasallarının olumsuz etkilerinden uzak yüzde yüz dezenfekte bir ortam oluşturulabilir. Özellikle de deterjanların alerjik etkilerinden ve de zararlı bakterilerin neden olduğu hastalıklardan korunma adına buharlı temizlik makineleri mutlak bir avantaja sahiptir.

ISV model temizlik makineleri, özel buhar jeneratörü vasıtasıyla ürettiği 150-170 santigrat buharla lekeleri çok hızlı çözebildiği gibi yıkama yaptığı bölgede az bir şey nem bırakmamaktadır. Buharın neden olduğu az miktardaki nem, çok hızlı kendi kendine kaybolmaktadır.

Koltuk ve halı yıkama makinelerini cazip fiyatları ve de taksit seçenekleri ile www.temizlikmakineleri.com web sitesinden satın alabilirsiniz.

Halı ve koltuk Yıkama Sektöründe Müşteri Bulma Teknikleri

halı ve koltuk yıkama işiAz önce de belirttiğimiz gibi, müşteri bulma faaliyetlerinize yakınlarınızdan başlayın. Arkadaşlar, akrabalar, komşular ve onların tanıdıkları öncelikli hedef kitlenizi oluşturur. Halı ve koltuk yıkama işine gittiğiniz yerlerden sizin için referans olmalarını ve de tanıdıklarına sizi önermelerini isteyin.

Kaldı ki yapmış olduğunuz işin kalitesini ve ayrıca makinadan çıkan suyun nasıl kirlendiğini görünce, ödedikleri paranın karşılığını aldıklarını anlayacak ve sizi yakın çevrelerine reklam edeceklerdir. Müşteri bulmak adına uygulayabileceğiniz öbür bazı teknikleri şu şekilde açıklayabiliriz:

Google Adwords Reklamları

Google reklamları, internet ortamında doğrudan müşteriye ulaşmanın en etkili ve pratik yoludur. Potansiyel müşterilerimizin internet ortamında arama yaparken yazdıkları kelimeler için reklamınızın çıkmasını sağlayabilirsiniz. Örneğin “koltuk yıkama fiyatları” sözcüklerini girerek internet ortamında fiyat araştırması yapan birine, arama sonuç sayfasının en üstünde bu işi yapanların reklamları ve iletişim bilgileri gösterilir. Böylelikle potansiyel müşteriler size çabucak ulaşabilir.

Adwords programında kullandığınız reklamlar, işinizle ilgisi olmayan sözcükler arandığında gösterilmez. Bununla birlikte reklamınız görüntülense dahi, tıklama olmadıkça para ödemezsiniz. Böylelikle reklam için ayırdığınız parayı en güzel şekilde değerlendirmiş olursunuz.

Aynı zamanda Google reklamlarını lokasyon bazlı olarak kullanabilirsiniz. Böylece yalnızca yaşadığınız yerde reklamlarınızın gözükmesini ayarlamış olursunuz. Mesela siz, İstanbul Ümraniye bölgesinde oturuyor ve de bu bölgeye ulaşımınız basit oluyorsa, Google reklamlarının sadece Ümraniye bölgesinde arama yapan insanlara gözükmesini sağlayabilirsiniz.

İnternette İş İlanları Vermek

Armut.com web sitesi temizlik hizmetleri ve koltuk yıkama hususunda oldukça etkili olabilecek web sitelerinin ilk sıralarında gelir. Siteye parasız üye olduktan sonra profil sayfanıza sizi ve de yapmış olduğunuz işin profesyonelliğini gösteren makaleler yazıp resimler koyun.

Kısa zaman sonra Amut.com web sitesine hizmet talebi açan kullanıcıların bilgileri, kısa mesaj ve email ile tarafınıza iş teklifleri adı altında ulaşmaya başlayacaktır. Bu süreçte, müşterilerinize teklif sunmak adına ufak ödemeler yapmanız istenecektir. Ama siz çalışma yapmaya ve de olumlu müşteri yorumları almaya başladıkça, iş teklifleri için ödediğiniz ücretler de çok ciddi miktarda azalmaya başlar. Bu sebeple işe yeni başladığınızda cazip fiyat teklifleri verip bol bol müşteri yorumları kazanmaya gayret edin. Zaman içinde kendi sektörünüzde oldukça avantajlı bir konuma ulaşmış olacaksınız.

Kartvizit ve Broşür Dağıtmak

Çalışmaya gittiğiniz yerlerde kartvizit ve broşür dağıtmak, kısa süre sonra tarafınıza yeni müşteriler olarak dönecektir. Broşürlerinizi size ulaşım imkanı kolay olan yerlerdeki bina ve sitelere bırakmak mantıklı olur.

Kartvizit ve broşür yaptırma hususunda, her hangi bir matbaadan yardım alabilirsiniz. Aynı zamanda internet ve sosyal medya ortamında kullanmanız adına bir takım reklam araçları banner ve de tanıtım videoları bile yaptırabilirsiniz. Bu alanda cazip fiyatlı çözümler bulabileceğiniz buradaki web sitesini inceleyebilirsiniz.

Sonuç Olarak: Part time İş İmkanı Olarak Halı ve koltuk Yıkama İşi Nasıl?

Toparlamak gerekirse, üst kısımda paylaştığımız bilgilere göre ek iş fırsatı anlamında koltuk ve halı yıkama işi oldukça iyi bir fırsattır. Gerek başlangıç masrafının düşük olması, gerekse çok kısa zamanda güzel gelir getiren bir iş olması açısından ek iş yapmak istiyorum diyen tüm bireyler için elverişlidir. Ama bu işe rahat kazanç olarak yaklaşmak gerçekten çok büyük bir hata olur. Yapmış olduğunuz işi ciddiye alıp gerekli olan özen ve dikkati verirseniz başarısız olma durumu neredeyse yoktur.

Aklınızdaki soru ve fikirlerinizi alt taraftaki yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Paylaşmak Güzeldir :)

2 thoughts on “Yerinde Halı ve Koltuk Yıkama Ek İş Yapmak İstiyorum”

  1. Merhabalar bende ek iş olarak yerinde koltuk yıkama işi yapmak istiyorum uzun uzun araştırıyorum ek iş olarak olsa bile koltuk yıkamada herhangi evrak belge gereklimi yasal mi

    1. Doğan merhaba, koltuk yıkma işinin şu anda her hangi bir sertifikası falan yok. Yaptığınız iş bir hizmet işidir. Bu işte eğer; şirketlere ve kurumsal müşterilere hizmet verecekseniz, sizden fatura talep edebilirler. Bu durumda kendi üzerinize veya bir yakınınız üzerine basit bir şahıs işletmesi açmanız mantıklı olabilir. Ama sadece evlere hizmet verecekseniz sizden fatura talep edilme ihtimali düşük olur.

      Bununla birlikte eğer sisteminizi oturtup ciddi anlamda geçiminizi bu işten sağlamaya başladığınızda bir şahıs işletmesi kurup bu işi yasal zemine oturtmanızda fayda vardır. Hem bağkur ödeyip sağlık güvencesine kavuşur hem de kendi emeklilik primlerinizi de ödemiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.