XTicaret Türkçe Satış Ortaklığı Programları

Birkaç yıl önce Türkiye’de satış ortaklığı kavramı pek bilinmiyordu. Son zamanlarda ise, internetten para kazanmanın en etkili yolu olarak satış ortaklığı; konuşulmaya, bilinmeye ve uygulanmaya başladı. Ben de sizlere bu sitede genel olarak gelir ortaklığı ile internetten para kazanma konusunda bildiklerimi paylaşmaya çalışıyorum.

Dünyada bu sistem oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. İngilizce gelir ortaklığı ürünlerü bulup, internet üzerinden bu ürünleri tanıtarak para kazanma konusunda çok büyük bir pazar vardır.

Xticaret Nedir

xticaretXticaret, ürün sahipleri ile satış ortaklarını bir araya getiren bir ortaklık platformudur. X ticaret sitesinin şu anda 76.576 aktif üyesi bulunmaktadır. Türkçe affiliate programları bulmak için, şu anda en iyi affiliate platformu Xticaret sitesidir. Her ne kadar yurt dışındaki benzerleri kadar gelişmiş ve büyük çaplı olmasa da, şu an için Türkçe affiliate ürünleri bünyesinde barındırması ve ilerleyen zamanlarda büyümeye açık olması Xticaret sitesini tercih etmemiz için iyi nedenlerdir.

Yurt dışındaki bir çok bilinen ortaklık platformlarına üye olmak genellikle ücretsizdir. Ancak X Ticaret sitesi, gelir ve komisyon ortaklığı konusunda ciddi olanlarla yoldan geçenleri ayırmak için 20 TL lik bir üyelik ücreti talep ediyor. Bir kereye mahsus olan bu üyelik ücretini ödediğinizde X ticaret bünyesindeki ürünleri görebiliyor ve satış ortağı olabiliyorsunuz. Ayrıca bu 20 TL karşılığında bu piyasanın genel işleyişi ve prensiplerini anlatan bir e-kitaba sahip olmuş oluyorsunuz.

Raporlama konusunda da oldukça başarılı sayılabilecek bir arayüzü sayesinde pazarlama faaliyetlerinize daha rahat yön verebiliyorsunuz. X ticaret üyelerine sunulan bazı raporlar şöyle:

Gelir Raporu ve Ödemeler: Aylık ve on beş günlük zaman sürelerinde yapmış olduğunuz satışlardan elde ettiğiniz komisyonları ve size ödenecek toplam tutarları görebiliyorsunuz. Komisyon kazançlarınız toplamı 50 TL ve üzeriyse, takip eden ayın ilk onbeş gününde ödemenizi gönderiyorlar. Bu arada ödemeler, banka hesabınıza gönderiliyor.

Satış Ortağı Olduğum Ürünler: Bu bölümde, satış ortağı olduğunuz ürünleri ve bu ürünlere gönderdiğiniz ziyaretçi trafiğini görebiliyorsunuz. Aynı zamanda bekleyen satış ve başarılı satışlarınızı da yine bu bölümdeki Hit Detayları kısmından takip edebilirsiniz. Bu bölümdeki istatistikleri de tarihlere göre filtreleyebilirsiniz.

Satış Raporum: Bu bölümde, satış yaptığınız ürünleri, kazandığınız komisyon oranlarını görebilir, yine tarihlere göre filtreleyerek hangi dönemde ne kadar satış yaptığınızı izleyebilirsiniz.

Takip Kodu: Bu özellik, Tracking ID sistemiyle aynı ve bir ürünü, hangi platromdan sattığınızı takip etmenize imkân tanıyor. Mesela X ürününü sosyal medyada tanıtmak için ayrı bir kod, web siteleriniz ya da bloglarınızda tanıtmak için farklı kodlar üreterek hangi kanalda ne kadar etkili olduğunuzu anlayabilirsiniz. Buna göre pazarlama satış stratejinize yön verebilirsiniz.

xticaret-hakkindaX Ticaret sitesini daha yakından incelemek ve sıkça sorulan sorulara bir göz atmak için burayı tıklayın.

X Ticaret Nasıl Kullanılır

Bu yazımda X Ticaret hakkında özet bilgiler vererek, sizlere Türkçe affiliate ürün bulma konusunda yol göstermeye çalıştım. Burada paylaştığım özet bilgilerden öte, X ticarette başarılı olmak için bilmeniz gereken daha pek çok faydalı bilgiler ve ipuçları vardır.

Bu konuda sizlere daha önce de bahsettiğim Goomass Eğitim setini tavsiye ediyorum. Goomass Eğitim setinde Xticaret, Türkçe affiliate ürünleriyle başarılı satışlar yapabilmeniz için gerekli olan pek çok bilgiye ulaşacaksınız. Xticaret modülü, Goomass eğitim setinin içindeki (bonus eğitimler hariç) 6 ana eğitim konusundan yalnızca biridir ve bu modülün içinde resimli anlatımlarla desteklenmiş 28 adet ders vardır.

Goomass eğitim setinde, Xticaret konusundan başka, Affiliate marketing (satış ortaklığı sistemi) eğitim modülü, Yurt dışı ortaklık platformları eğitim modülü, Amazon Associates eğitim modülü, Seo (Arama motoru optimizasyonu) eğitim modülü ve yine internetten para kaznamak için çok önemli bir konu olan Google Adwords eğitim modülü bulunmaktadır.

Kısacası internetten para kazanmak için ihtiyacınız olan neredeyse tüm bilgileri resimli ve videolu anlatımlarla birlikte doyurucu açıklamalara Goomass eğitim setinde bulacaksınız. Goomass eğitim setini incelemek için burayı tıklayın.

Paylaşmak Güzeldir :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.