WordPress Tema Seçimi

WordPress ile ilgili en önemli konulardan biri de tema seçimidir. WordPress için uygun temaya karar verebilmek bazen haftalarınızı alabilir. Özellikle de ücretsiz wordpress teması kullanacaksanız, seçenekleriniz çok fazla olmasına rağmen uygun tema bulmak çok zordur.

Bu yazımızda WordPress blogunuz için uygun tema bulabileceğiniz birkaç site adresini sizinle paylaşacağız. Ücretsiz WordPress temaları bulabileceğiniz sitelerden bahsetmeden önce, WordPress tema seçimiyle ilgili birkaç noktaya değinmek istiyorum.

Kuwordpress-temalarillanacağınız WordPress teması, her şeyden önce özgün, göze hoş gelen ve akılda kalıcı olmalıdır. Ayrıca Seo için uygun bir tema kullanmanız, arama motorlarının sitenizi daha kolay indekslemesi ve arama sonuçlarında ilk sıralarda göstermesine yardımcı olabilir.

Seo uyumlu wordpress temaları, mümkün olduğunca sade olup çok hızlı yüklenebilen temalardır. Ayrıca seçeceğiniz temanın solunda blog yazıları, sağında ise menüleri olmasına dikkat etmenizde fayda vardır. Çünkü sitemize gelen arama motorlarının öncelikle içeriklerimizi indekslemesini daha sonra menülerimizi indekslemesi faydalı olacaktır.

Son olarak temanızın css ve xhtml uyumlu olması, görsellerinin çok büyük olmaması ve farklı internet görüntüleyicilerinde (Explorer, firefox, google chrome) sorunsuz çalışabilir olmasına dikkat edin. Şimdi aşağıda sizler için önerdiğimiz birkaç siteye göz atıp, beğendiğiniz temaları sitenizde test ettikten sonra kullanabilirsiniz.

http://www.themes2wp.com/

http://www.fresheezy.com/gallery

http://wordpressthemesbase.com/

http://www.wpthemesfree.com/

http://www.skinpress.com/

Yukarıdaki sitelerden başka, google’da free wordpress themes (bedava wordpress temaları), best wordpress themes (en iyi wordpress temaları) gibi kelimelerle arama yaptırarak daha çok alternatif bulabilirsiniz. Ayrıca ilerleyen zamanlarda sitemizde, beğendiğim wordpress temalarını sizlerle paylaşacağım.

Son olarak sizlere, premium worpdress temalarından bahsetmek istiyorum. Fiyatları ortalama 40-50 usd civarında değişen bu temalarla, wordpress bloglarınızı harika birer websitesine çevirmeniz mümkün. Buradaki bir çok temanın çok geniş bir yardım dosyası ve sürekli yardım alabileceğiniz destek hizmetleri bulunuyor.

Ayrıca tema kurulumundan, temanın görünüm özelleştirmelerine kadar eğitim videoları bulunan çok harika temalar var. Bu tür premium wordpress temaları bulabilmek için size önerim, çok geniş bir portföye sahip olan themeforest sitesidir. Bu sitede wordress tema kategorilerini konularına göre sıralayıp temalara göz atabiliyorsunuz. Veya önce en populer temaları sıralayıp demolarına yani ön izlemelerine bakabilirsiniz.

Premium wordpress temalarına göz atmak için tıklayın!

Diğer WordPress Dersleri:

WordPress Kurulumu Video

WordPress için Hosting ve Domain

Paylaşmak Güzeldir :)

3 thoughts on “WordPress Tema Seçimi”

 1. İyi hoş da ben ücresiz bir wordpress blog açtım(wordpress.com uzantılı).
  Şimdi ben internetten senin verdiğin başka sitelerden beğendiğim temaları
  ücretsiz bloguma nasıl yükleyebilirim. Ücretli olana zaten c içindeki tema klasörüne atıp yapılıyo ücresiz olanda nasıl yapıcaz bu işi …Ayrıca ücretsiz blogda bazı yerler doğru düzgün türkçe değil..bunu düzeltmeninde bir yolu varmı…
  SAYGILAR…………

  1. Merhaba memik, wordpress.com uzantılı ücretsiz wordpress bloglarında istediğiniz eklentileri ve temaları maalesef yükleyip kullanamazsınız. WordPress.com bloglarında sadece sisteme daha önce tanımlanmış olan belli başlı wordpress temaları ve eklentilerini kullanabilirsiniz. Bu konuyu daha önce WordPress.com WordAds ile Para Kazanmak başlıklı yazımda belirtmiştim.

   WordPress.com uzantılı bloglar, affiliate marketing (başkalarının ürünlerini tanıtarak internetten para kazanmak) için de uygun değildir. Çünkü wordpress.com sistemi, affiliate linklerinizi eklediğiniz anda blogunuzu dönüşü olmayacak şekilde kapatırlar. O halde sonuç olarak, wordress.com bloglarını sadece, para vermeden wordpress yapısını öğrenmek isteyenlere ve asıl websitelerine backlink almak için paravan blog yapmak isteyenlere tavsiye edebilirim.

 2. sevgili arkadaşım,
  verdiğin bilgilerden çok faydalandım.özellikle temalar için önerdiğin 1.site gayet iyi.teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.