Skype İngilizce konuşma siteleri

Skyepe İngilizce Konuşma Dersleri

Arkadaşlar internet dersleri sitemizde daha önceleri pek çok kez İngilizce eğitimi hakkında yazılar yazıp tavsiyelerimizi paylaştık. Bu tavsiyeler genellikle sınavlar için değil anlamak ve konuşmak için İngilizce öğrenmek isteyenlere yönelik önerilerden ibarettir. Bu yazıda yine iletişim becerisi olarak İngilizce öğrenmek isteyenler için bazı tespitler paylaşacağız.

Son zamanların en çok tercih edilen yabancı dil öğrenme modeli Skype üzerinden konuşarak öğrenme tekniğidir. Bir yabancı dil öğrenmek isteyip de yurt dışına gitme imkanı ve zamanı olmayanlar için çok büyük bir avantajdır. Şimdi bu Skype İniglizce konuşma derslerinin detaylarına girelim.

Skype Üzerinden İngilizce Konuşma Siteleri

İngilizce öğrenmek amacıyla bu güne kadar birçok yöntemi uygulamış olabilirsiniz. Bunlardan ilk akla gelen bir İngilizce kursuna kaydolmaktır. Ancak İngilizce kurs programlarının büyük bir kısmı, devlet okullarında uygulanan klasik metotların sanki bir devamı gibi, ders kitapları okuyup gramer kurallarına boğularak eğitim-öğretim vermeye çalıştığından istediğiniz olumlu sonucu alamamanıza sebep olabilir. Dahası yüksek maliyetlere göğüs gererek kayıt olunacak özel İngilizce kursları, iş yaşamı içinde koşturan insanlar için pek pratik bir yol değildir.

Skype İngilizce konuşma siteleriKursa gitmeden İngilizce öğrenmek için bir takım kitapları alıp, dil bilgisi kurallarını öğrenmeye ve İngilizce kelimeler öğrenmeye çalışıyor olmak da arzuladığınız ilerlemeyi sağlamamış olabilir. Söz konusu durumda artık, İngilizce öğrenmenin yegane yolunun yurt dışına çıkmak olduğuna inanmaya başlamış olabilirsiniz.

Ancak bu doğru bir kanaat değildir. Hiç bir şekilde yurt dışına gitmediği halde güzel İngilizce konuşabilen birçok insan var. Aynı zamanda İngilizce eğitimi adına yurt dışına gittiği halde İngilizce konuşamadan geri gelenleri de hatırlamakta fayda var.

Yabancı ülkelerde İngilizce öğrenmek güzel bir uygulama olabilir. Bunun için ilk önce temel seviyede İngilizce anlayıp, kendinizi ifade edebilecek bilgiye vakıf olarak başka bir ülkeye gitmek lazımdır. Aksi takdirde çok sıkıntılı bir süreç ve de muhtemelen başarısızlıkla neticelenecek bir deneyim yaşamak kaçınılmazdır. Yurt dışı İngilizce programlarının yüksek maliyetlerini de göz önünde bulundurduğunuz zaman, işte bu konuda bir karar almadan evvel çok daha akıllıca olan Skype ile konuşarak İngilizce öğrenme alternatifini ele almak faydalı olacaktır.

İnter İngilizce Skype İle Konuşarak Öğren Sistemi

Buraya tıklayarak erişebileceğiniz konuşarak öğren tekniği, kendi ana dili İngilizce olan insanlar ile pratik konuşma eğitimleri sunan internet üzerinden bir kurs şeklinde değerlendirebilirsiniz. Özel İngilizce kurslarındaki sınıflarda sadece hafta içi ya da hafta sonu verilen 2-3 saat süren conversation konuşma kulüplerinin tam aksine işte bu sistemde: sadece hafta içi On dakika,yirmi dakika veya otuz dakika süresi olan dersler görebiliyorsunuz.

Bir başka ifadeyle hafta içi Beş gün boyunca belirlediğiniz bir saatte ana dili İngilizce olan öğretmen ile karşılıklı İngilizce konuşma pratiği yapıyorsunuz. Başta bu süre kısa gibi gelebilir ancak, ders direk sizinle işlendiği için 10 kişilik bir sınıfla aldığınız eğitimlerle yaklaşık olarak aynı hesaba geliyor.

Öbür İngilizce kurslarından ayrıcalığı:

  • İnternet üzerinden eğitim-öğretim
  • Öğretmenlerle karşılıklı pratik konuşma
  • Ana dili yabancı eğitmenler
  • Titizlikle oluşturulmuş bir ders takip sistemi

Skype Üzerinden İngilizce Konuşma Dersi (Ücretsiz Deneme)

İnter İngilizce ile Konuşarak öğren sistemini hiç bir şekilde para ödemeden deneyebilirsiniz. Bu bağlantıya tıklayıp ücretsiz deneyin formunu doldurmak yeterli olacaktır. Daha sonra kursun Türkiye ofisinden birisi sizi arayıp genel bilgiler paylaştıktan sonra ana dili İngilizce olan bir eğitimci ile yapacağınız test konuşması için size uyan bir zaman ayarlıyor. Ayarlanmış olan saatte yabancı eğitimci sizi yurt dışından arayıp İngilizce durumunuzu anlayabilmek adına işiniz, sevdiğiniz şeyler şekilde bir takım sorular yöneltiyor. İngilizce seviyenizle ilgili Türkiye şubesinden ayrıntılı bilgi alabileceğinizi ifade edip görüşmeyi bitiriyor. Daha sonra Konuşarak Öğren Türkiye yetkilisi sizi arayıp üyelik süreciyle ilgili size ayrıntılı bilgi veriyor.

Bedava Deneme Dersi Formunu Doldurmak İçin Burayı Tıklayın

Skype Üzerinden Konuşarak Öğren Sisteminin Çalışma Şekli

Konuşarak Öğren programına kayıt yaptırdığınız zaman size bir giriş şifresi veriyorlar. Verilen giriş şifresi ile programa girdiğiniz zaman tüm İngilizce dersleri içeriğini, eğitmeninizin değerlendirme notlarını ve de İngilizce öğrenebileceğiniz çeşitli kaynakları bulabiliyorsunuz.

İlk olarak eğitimleri (sabah 06.00 – gece 01.00) kendi belirlediğiniz zaman içerisinde gerçekleştiriyorsunuz. Bu durum size çok büyük bir esneklik ve kolaylık sağlıyor. Kısacası bir kursa gitmek adına yolda gelip gitmek için zaman kaybı yaşamıyorsunuz. Konuşarak öğren eğitimleri Skype ile yapılıyor. Mesela 20 dakikalık bir program tercih ettiyseniz ve ders saatini 08.30 olarak ayarladıysanız. Her gün 08.30’da yabancı eğitmeniniz sizi Skype’dan arıyor ve 08.50’ye kadar eğitim yapıyorsunuz.

Derse ilk başladığınızda biraz bazı genel konulardan konuşuyorsunuz. Sonrasında öğrenci panelinizden görüntüleyebileceğiniz her gün için İngilizce seviyenize uygun olarak belirlenmiş bir eğitim konusu işlemeye başlıyorsunuz. Eğitim konu başlıklarıyla ilgili okuma parçaları ve İngilizce kelime listeleri bulunuyor. Ders hakkında eğitmeniniz size bazı sorular soruyor ve karşılıklı konuşma gerçekleştiriyorsunuz. Ders zamanının sonunda öğretmeniniz yaptığınız hataları tarafınıza söylüyor. Dersin sonunda eğitmen, öğrenci sayfanıza söylediği yanlışlarınızı kaydedip yapmış olduğunuz çalışmalarla alakalı puanlar veriyor.

En önemlisi de gerçekleştirdiğiniz tüm pratik konuşma eğitimleri programa yükleniyor. Böylelikle dilerseniz onları bilgisayarınıza indirebiliyor ve istediğiniz zaman tekrar dinleme yoluyla öğrendiğiniz ders konularını sağlamlaştırıp hatalarınızı süratli bir biçimde düzeltebiliyorsunuz.

Konuşarak öğren online İngilizce kursunda öğretmeninizden memnun kalmazsanız Türkiye ofisi arayarak eğitmen değiştirilmesini talep edebiliyorsunuz. Ayrıca program süresince belirli sayıda ders erteleme ve eğitim dondurma hakkına sahipsiniz. Böylelikle çok yoğun olduğunuz ya da acil bir işiniz olduğunda işte bu haklarınızı kullanıp dersleri yine kendi uygun zamanınıza göre belirleyebiliyorsunuz.

Ücretsiz Deneme Dersi Formunu Doldurmak İçin Tıklayın!

Başlangıç Seviyesi İçin İngilizce Seti

Konuşarak Öğren programı içinde her ne kadar başlangıç seviyesi bulunsa da, Skype üzerinden yapılan İngilizce pratik konuşma derslerinde yabancı eğitmenlerle konuşabilmek için belli bir miktar temel İngilizce seviyesine sahip olmak gerekiyor. Sıfırdan İngilizce öğrenmek isteyenler için öncelikle kendini ifade edebilecek ve de günlük İngilizceyi anlayacak kadar İngilizce seviyesinde olmalarını öneriyoruz.

İngilizceye yeni başlayanlar için de, Rahat İngilizce programını öneriyoruz. Bu sette bulunan gramer dersleri ve ayrıca konuya odaklı bir biçimde hazırlanmış kısa hikaye derslerini dinleme yoluyla etkili ve kolay İngilizce öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra mini hikaye dinleme derslerinde kullanılan bol tekrarlı dinle ve cevapla metodu ile daha ilk başlangıç seviyesinden itibaren kendi kendinize dinleme ve konuşma egzersizi yapma fırsatı bulacaksınız.

Temel İngilizce Seti İndirmek İçin Tıklayın!

Sıfırdan başlayan biri, Rahat İngilizce setini yaklaşık iki buçuk üç ay içinde tamamlayabilir. İşte bu eğitim setini tamamladıktan sonra iyi bir orta düzeyde İngilizce seviyesine gelmiş olacaksınız. Daha sonra Konuşarak Öğren programı bedava deneme dersine girip programa üyelik yaptırmak için eyleme geçebilirsiniz. Şimdi zaten İngilizce bilgim orta seviye diye düşünüyorsanız, aşağıdaki linke tıklayıp ücretsiz deneme dersi için formu doldurabilirsiniz.

Ücretsiz Deneme dersi için Tıklayın!

Paylaşmak Güzeldir :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.