Site İçi Seo Teknikleri 2. Bölüm

Rahmi Vidinlioğlu’nun hazırladığı Seo içeriden başlar videosunun ikinci bölümüyle devam ediyoruz. Videonun birinci bölümünü buradan izleyebilirsiniz. Her ne kadar bu yazımıza site içi seo teknikleri başlığını verdiysem de, bu bölümde teknik bir bilgiden çok web site içeriği ve öneminden bahsediyoruz. Şimdi aşağıda videolu seo dersimizi izleyelim. Kaliteli Web Site içeriğinin neden en az seo teknikleri kadar önemli olduğunu öğrenelim.

Websitelerini oluşturmada, webmaster ile editör kavramlarını ayrı düşünmekte fayda vardır. Profesyonellik açısından bu doğru bir yaklaşımdır. Ancak hem webmaster özelliklerine sahip olup hem de iyi yazılar yazabiliyorsanız, bu durum sizin için büyük bir avantajdır elbette. Google açısından içerik çok önemlidir. Google, webmaster bilgi ve tecrübeleriyle oluşturulacak site yapısının yanında editör becerileriyle oluşturulacak içeriğin kaliteli olmasına da çok önem vermektedir.

Websitelerimizin sahip olduğu içerik kalitesinin ne kadar önemli olduğunu her fırsatta vurguluyoruz. Google’un değer vereceği, arama sonuçlarında üst sıralarda göstereceği bir yazının her şeyden önce orijinal yani özgün olması gerekir. Google amcanın gözünde iyi bir yazı ise en az 700-800 kelimelik bir yazı olmasında fayda vardır.

Daha önceki seo derslerimizde de belirttiğimiz gibi Google, insanlara faydalı olan içerikleri çok sever ve bunları üst sıralarda gösterir. Yani websitelerinizi arama motorları için değil, insanlara faydalı olmak için hazırlayın. Google bize diyor ki, dünyada arama motoru diye bir şey olmasaydı, web sitende yapmış olduğun şeyleri yapar mıyıdın? Eğer cevabın hayır ise, yaptığın bu şeyleri yapma! Yani web siteni benim için değil, insanlar için yap, ortaya bir katma değer koy, fayda üret diyor Google amca.

Paylaşmak Güzeldir :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.