Paypal Yurtdışı Ödemelerini Kredi Kartından Yapıyor

Bugün sizinle başımdan geçen bir olayı paylaşmak istiyorum. Bildiğiniz gibi Paypal, dünya çapında güvenli ödeme alma ve ödeme yapmayı kolaylaştıran bir sisteme sahip ve en çok kullanılan firmalardan biridir. Özellikle Online satış ortaklığı ile internetten para kazanıyorsanız paypal sizin için olmazsa olmaz bir ödeme alma aracıdır.

paypalÇünkü daha önce de bashsettiğimiz gibi en çok kullanılan online satış ortaklığı platformlarından Paydotcom ve E-Junkie gibi siteler, kazandığınız komisyonları direk olarak paypal hesabınıza gönderirler. Siz de Paypal hesabınızdaki paranızı ya Türkiyedeki banka hesabınıza transfer edersiniz ya da hosting ve domain alımlarınız için yurtdışı merkezli firmalara ödeme yapmak için kullanırsınız.

Paypal hesabınızdaki pozitif usd bakiyesi ile yurt dışı firmalara ödeme yapma kolaylığı, Paypal’in Türkiyede yerleşik bir firma haline gelmesiyle değişti. Dün, hosting ve domain işlemlerim için Dreamhost şirketine usd olarak ödeme göndermek istediğimde bunu anladım. Paypal ile yazışmalar yaptım. Bu konuyla ilgilenen arkadaşlara faydalı olabilir düşüncesiyle bu yazışmaları burada paylaşmak istiyorum.

Benim ilk mailim:Merhaba, DreamHost Hosting şirketine ödeme yapmak istiyorum. Daha önce Paypal hesabımdan direk ödeme yapabiliyordum. Ama bugün ödeme yapmak istediğimde söz konusu ödeme tutarı kredi kartımdan çekildi.

Bunu değiştirmek ve Paypal hesabımdaki pozitif usd bakiyemden Dreamhost şirketine usd olarak para göndermek istiyorum. ilgi ve yardımlarınız için teşekkür ederim.

Paypaldan Gelen Cevap: PayPal ile iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederim. Yurtdışı  ödemelerini sadece kredi kartınız ile yapabilirsiniz.

Türk Lirası bakiyesi kullanma ve Türk Lirası’nda işlem yapma olanaklarını ekleyerek Türkiye’deki kullanıcılarımıza sunduğumuz hizmetleri geliştirdik. Dolayısıyla PayPal hesabınızdaki Türk  Lirası bakiyenizden çekim yaptığınızda artık para birimi dönüştürme masrafı ödemek zorunda kalmayacaksınız.

Öte yandan, PayPal ile yaptığınız yurtdışı ödemelerinde artık yalnızca kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Türk  Lirası  veya  diğer  para birimlerindeki PayPal bakiyenizden yurtdışındaki bir Paypal kullanıcısına ödeme yapmanız artık mümkün değil.

Reddedilen yurtdışı ödemenizi kredi kartınız aracılığıyla yapmanızı öneriyorum. Unutmayın, PayPal bakiyenizi yurtiçi ödemelerinde kullanabilir, Türk Lirası bakiyenizdeki tutarı kredi kartınız veya banka hesabınıza para birimi dönüştürme masrafı ödemeksizin çekebilirsiniz. Yardımcı olabileceğim başka bir konu varsa lütfen belirtin.

Benim ikinci mailim:Merhaba, daha önceleri yurtdışı ödemelerini müsait olan usd bakiyemizden yapabiliyorduk. Bunun şimdi neden değiştiğini açıklayabilir misiniz lüten.

Bu uygulama sonucunda, artık yurtdışına kredi kartımla yaptığım usd ödemelerini bankamızın uyguladığı  kurdan TL ye dönüştürmek zorunda kalacağız. Ayrıca Paypal hesabımızdaki Usd bakiyemizi banka hesabımıza transfer ederken para birimi dönüştürme masrafı ödemek zorunda kalacağız.

Paypaydan Gelen İkinci Cevap: PayPal ile iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederim. PayPal Türkiye‘de artık lokalize olduğundan dolayı Türkiye’ye çekilen paraların tümü TRY cinsine çevrilmek zorundadır. Bu kanuni bir zorunluluktur, yasal çerçeveler içerisinde dışına çıkmak mümkün değildir. Bakiyenizdeki parayı dolar olarak çekmenin tek yolu Amerika bankalarıdır. Rahatsızlığınızdan dolayı üzgünüm. Yardımcı olabileceğim başka bir konu varsa lütfen belirtin.

Evet arkadaşlar Paypalla ilgili son durum böyle. Konuyla ilgili yorumlarınızı bekliyorum.

Paylaşmak Güzeldir :)

4 thoughts on “Paypal Yurtdışı Ödemelerini Kredi Kartından Yapıyor”

  1. Arkadaşım googleda paypal bakiye kullanmak için bir arştırma yapmak isterken burayı buldum pek fazla göze çarpacak bilgi bulumadım aslında ama burdan anladıgım paypalla işimin bittigidir fazla para kazanmak için bu yolu buldukları malum başka servislere bakalım varsa tabi saygılar

  2. İyi günler ben siteme paypal bağış kutusu eklemek istiyorum fakat diyorlar ki:”Paypal Türkiye’ ye ödeme yapmıyor, yapılan bağışlar paypal hesabında kalır nakit olarak alamazsın.”
    Konu hakkında bilginiz varsa lütfen benimle paylaşın.
    Saygılar

    1. Merhaba Lavinya, senin yorumundan sonra (deneme amaçlı) kontrol ettim ve paypal bağış butonunu sorunsuz olarak oluşturup bir siteme entegre ettim. Paypal bağış butonu oluşturmaya başlamak için buraya tıklayın.Bu aşamaya kadar gelip butonu oluşturup sitenize ekleyebildiyseniz, aldığınız bağış ödemelerini paypal hesabınızdan banka hesabınıza çok rahat bir şekilde transfer edebilirsiniz diye düşünüyorum. Ayrıca Paypal hesabınızla Türkiyeye ödeme de yapabilirsiniz. Paypal hesabınızda çok anormal şartlar dışında paranız kalmaz, banka hesabınıza aktarabilirsiniz.

  3. bu durumdan dolayi ebaydan double ceza yedim. onceden kullanabildigim hesabim simdi asiri problemli konuma geldi anlayacaginiz. kradi karti bagimlisi olmadan herhangi bir normal acountla aktif ettikden sonra rahat rahat kullniyordum. cogu zamanda satislarimi burdan gerceklestiriyordum visaya gonder sonra uc gun-7gun icinde paran gelsin sonra al bunu kullanmayi dene. batirdi bu paypal beni ozelliklede ebayda.zaten onaylamisiz hesabi aliyorsunda parani hergondermede komisyon olarak. birde bunu cikardi basimiza su aktif yerli odemelrimi alip koyacam kapinin onune paypali.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.