Kural 3: Dinleyerek İngilizce Öğrenin

Bugün Effortless English üçüncü kuralını öğreneceğiz. Üçüncü kuralımızı da diğer kurallarımız gibi çok güçlü ve faydalıdır. Effortless English programının 7 kuralını da öğrenin ve ingilizce çalışmalarınızda uygulayın. İngilizceyi daha kolay ve hızlı öğrenecek ve çok yakında akıcı ingilizce konuşacaksınız. Üçüncü kural, Effortless English programının en önemli kuralıdır.

Kural 3: Dinleyerek İngilizce Öğrenin

İngilizceyi gözlerinizle değil, kulaklarınızla öğrenin.

Bu zamana kadar okullarda ve ingilizce kurslarında İngilizceyi ders kitaplarından öğrendiniz. Yani ingilizce öğrenmek için gözlerinizi kullandınız. Ancak, dil öğrenmede doğru teknik dinleyerek öğrenmektir. Tıpkı çocukların ana dillerini öğrendikleri gibi. İngilizce çalışma zamanınızın büyük bölümünü dinlemeye ayırın. Haydi şimdi hemen aşağıdaki videoda Effortless English kurucusu ve öğretmeni A.J. Hoge’un anlattıklarını dinleyelim.

Dinleyerek İngilizce Öğrenin

İngilizce dinleyerek yeni kelimeler ve gramer öğrenirsiniz. İngilizceniz çok hızlı gelişir ve duyduklarınızı anlamanız kolaylaşır. İyi ingilizce konuşmak için dinlemek bir çeşit sihirli anahtar gibidir. Bu konuda yapılmış birçok araştırma bulunmaktadır. Dinlemek, İngilizce öğrenmek için yapabileceğiniz en iyi şeydir.

Üçüncü kuralımız, ingilizce konuşmada istediğiniz gibi olamayışınızın sebebini de gösternektedir. Bu zamana kadar okullarda ve ingilizce kurslarında muhtemelen hep gözlerinizle öğrendiniz, ders kitaplarına odaklandınız. Okullarda ve kurslarda ingilizce yazmayı, İngilizceyi düşünmeyi ve bir sürü gramer kuralını öğrendiniz. Belki de ingilizce gramer kurallarını, birçok Amerikalıdan birçok Kanadalı ve ingilizden daha iyi biliyorsunuz.

kolay-ingilizceYerli konuşmacılar, konuşmayı dinleyerek öğrenmişlerdir. Sizin de bunu yapmanız gerekir. Tıpkı yerli konuşmacılar gibi çabucak, kolayca ve otomatik olarak ingilizce konuşmak istiyorsanız, İngilizceyi dinleyerek öğrenmelisiniz.

İlginç ve Kolay İngilizce Dinleyin

Şimdi, dinleme konusunda biraz daha detaya girelim. Ne dinlediğiniz ve nasıl dinlediğiniz de çok çok önemlidir. İngilizce dinleme konusunda yapmanız gereken ilk şey, KOLAY ingilizce dinlemektir. Kolay ingilizce derken ne demek istiyoruz? Dinlediğiniz şeyin %95’ini ya da daha fazlasını sözlük kullanmadan ya da duraksamadan anlayabilmelisiniz. Daima kolay ingilizce dinleyin.

Kolay ingilizce dinlemek için çocuk programlarını deneyebilirsiniz. Ya da gençler için hazırlanmış sesli kitaplar dinleyebilirsiniz. Dinlemek için kolay bir şeyler bulun ve dinleyin. Bulduğunuz sesli dersin yazılı hali de varsa aynı zaman da hem okuyup hem dinleyebilirsiniz. Bu da iyi bir çalışma yöntemidir. Bir mp3 player ya da Ipod bulun ve her zaman ingilizce dinleyin. Çokça kolay ingilizce dinleyin.

Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayın!

Effortless English Club

Paylaşmak Güzeldir :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.