Kendi İşini Kurma Rehberi E-Kitap İndir

Bugünkü yazımızda kendi işini kurmak isteyenler için faydalı bilgiler edinebileceğiniz ücretsiz bir e-kitap tanıtmak istiyorum. Son zamanlarda Türkiye’de kendi işini kurma ve bağımsız çalışarak finansal özgürlüğünü kazanmak isteyen insanların sayısı oldukça artmıştır.

Gerçekten de kendi işini kurmak hayalleri süsleyen harika bir fikirdir. Ancak bunu gerçekleştirmek çok kolay olsaydı herkes kendi işini kurar, finansal özgürlüğünü kazanır ve tüm hayatını kendisi yönlendirirdi. Her zor işte olduğu gibi, kendi işini kurma konusunda da doğru teknikleri öğrenerek istikrarlı bir şekilde uygulama yapmak birinci şartımızdır.

Sözü çok uzatmadan pdf formatındaki bu faydalı e-kitap için, webrazzi sitesinde okuduğum haberi alıntı olarak paylaşalım. ilgili bağlantılara tıklayarak ücretsiz e-kitabınızı indirebilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle.

Embriyonix ve Endeavor Türkiye, İzmir Etohum Kampı’nda girişimcilerle ‘Kendi İşini Kurma Rehberi’ adlı bir kitap paylaşmıştı. İzmir’de şanslı girişimcilerin aldığını düşündüğüm ve benim de bir tane edindiğim bu küçük ama faydalı rehberi artık siz de PDF formatında sahip olabilir, dilerseniz online ortamda okuyabilirsiniz.

Kendi İşini Kurma Rehberi, Prof. Dr. Tunçdan Baltacıoğlu, Yrd. Doç .Dr. Öznur Yurt ve Öğr. Gör. Taylan Demirkaya tarafından hazırlandı. Fikrinizi işe çevirmek için yapmanız gerekenleri anlatan kitap, Embriyonix ve Endeavor Türkiye iş birliğinin eseri.

YeniFikirYeniHayat.com‘da da paylaşılan ‘Kendi İşini Kurma Rehberi’ İzmir Ekonomi Üniversitesi yayınlarından çıkıyor. İki bölümden oluşan kitabın ilk bölümünde işinizi anlamlandırmak, kurmak ve satmak konusunda güzel tavsiyeler yer alıyor. İkinci bölümde ise işe dönüştürdüğünüz fikrinize nasıl destek bulabileceğiniz anlatılıyor.

Güncelleme: Limit aşımı yüzünden e-kitap’ı indiremeyenler Scribd’dan ulaşabilirler.

Girişimcilerin ilgileneceğini düşündüğümüz kitabın tam içeriği ise şu şekilde;

BÖLÜM 1 – Dünyayı Daha Güzel Bir Yer Yapmak

  • İyi bir Fikir
  • Anlam Yaratmak
  • Başlamak
  • Fikri Satmak(Konumlandırma)
  • İş Planı Oluşturma
  • Finansal Analiz
  • Başarısız Olabilecek Girişimlerde Kullanılan Bazı Sözler

BÖLÜM 2 – Nerelerden Destek Bulabilirsiniz?

  • Başlangıç Destekleri
  • Büyüme Destekleri
  • Yurtdışına Açılmak ve İhracat

Kitabı dilerseniz PDF formatında indirebilir, dilerseniz online ortamda okuyabilirsiniz.

Güncelleme: E-kitap’a olan yoğun ilgi yüzünden yenifikiryenihayat.com, bandwith limitlerini aşmış bu yüzden e-kitap’ı scribd’a yükledik. İsterseniz aşağıdan okuyabileceğiniz gibi Scribd’dan da kitabı indirebilirsiniz.

Not: Bu yazı Fırat DEMİREL tarafından yazılmış olup Webrazzide yayınlanmıştır.

Paylaşmak Güzeldir :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.