İnternetten Para Kazanma Yolları

Arkadaşlar bundan yaklaşık bir yıl önce Hürriyet gazatesinde bir haber yayınlanmış. Haberin konusu internetten para kazanma yolları. Haberi biraz incelediğimizde online satış ortaklığı kavramından bahsedilmiş. Ancak çok yanlış ve dar bir tanımlama yapılarak online satış ortaklığı kavramını okuyucularına hakkıyla bildirememişler.

Bu haberi sizinle paylaşmamın sebebi, bundan henüz bir yıl önce, Türkiyenin önde gelen gazetelerinde bile online komisyon ortaklığı yaparak internetten para kazanma konusu yetersiz ve yanlış verilebilmiş. Yani, Türkiyede online satış ortaklığı kavramının ne kadar yeni anlaşılmaya başlandığı ortadadır. Bildiğiniz gibi, bir iş fikrini ne kadar çabuk uygulamaya başlarsanız o kadar avantajlı duruma geçersiniz.

Bu çerçevede sitemizde Online satış ortaklığı gibi sistemleri sizlere tanıtmaya ve faydalı ipuçlarını sizlerle paylaşmaya gayret ediyoruz. Sizlerde bu konularda kendinizi geliştirir ve uzmanlaşırsanız gerçek anlamda internetten ciddi paralar kazanabilirsiniz. Bu konularda kendinizi geliştirmek için sizlere geniş kapsamlı ve harika bir eğitim seti olan Goomass eğitim kitini tavsiye ediyoruz. Goomass Eğitim kitiyle ilgili ayrıntılı bilgi almak için burayı tıklayın. Şimdi Hürriyette rastladığım “internetten para kazanma yolları” başlıklı haberi sizlerle paylaşmak istiyorum.

İnternetten Para Kazanma Yolları

Reklam gelirlerini arttırmak isteyen internet siteleri, elde ettiği kazançlarını kullanıcılarla paylaşıyor, böylece interneti sık kullananlara ek gelir kapısı açılıyor.

İnternetteki bazı sitelere giriş yapılması o sitenin reytingini artıyor, dolayısıyla da reklam gelirleri artıyor. Reklam gelirlerini arttırmak isteyen siteler de kazançlarını kullanıcılarla paylaşıyor.

Sanal ortam üzerinde gündelik yapılan işlemlerden birçok kullanıcı para kazanıyor. İnternet sitelerinin kendi reklam gelirlerini büyütmek ve daha çok ziyaretçi çekmek amacıyla gelirlerini kullanıcılarla paylaşması ek gelir elde etmek isteyenlere alternatif oluyor. Para kazanmak isteyenlerin, internette sörf yaparak, reklamlara tıklayarak, e-mail okuyarak hedeflerine ulaşabilmelerinin yanında birçok farklı kazanç yöntemi de bulunuyor.internetten-para-kazanma-yolları02

İnternette sörf yapmak, reklamlara tıklamak gibi para kazanma yöntemlerinin literatürdeki adı, Online Satış Ortaklığının (komisyonculuğun) internet üzerinden yapılması anlamına geliyor.

Son yıllarda internet ticaretinde en çok prim yapan sistemlerden birisi olan ‘online satış ortaklığı’, isteyen herkese internet üzerinden para kazanma fırsatları sunarken ürün ya da hizmet sahiplerine de büyük kazançlar sağlıyor.

İnternetten yararlanıp, aynı zamanda da masraf yapmadan kazanç elde edebilmek için kullanıcıların başvurduğu yöntemler şöyle:

İNTERNETTE ANKET DOLDURARAK KAZANMA

Son zamanlarda insanların çok kandırıldığı bir alan olduğunu düşündüğüm Anket doldurma olayları için sizi buradan uyarmak istiyroum. Bunlar tamamen faydasız şeylerdir. Çok iyi İngilizce ister. Bir çok insan cazibesine kapılıp Anket listelerini ve anket doldurma eğitim kitabı adı altında satılan şeyleri alır. Sonra da pişman olur. Benim tavsiyem bu tür anket olaylarından uzak durun.

WEB SİTESİ GÖRÜNTÜLEYEREK PARA KAZANMA

Google kendi sitesine giriş yapanlara ya da Google’da arama yapanlara başka sitelerin reklamlarını göstererek para kazanıyor. Kendi sitesine parayla görüntülenmesi için reklam alan ve bu paralarla kendine şirket kuran Google, bir arama motoruyken, şu anda bir şirket olarak, internetten para kazanmanın en güzel örneği olarak gösteriliyor.

Web sitesi görüntüleyerek para kazanmak isteyen internet kullanıcıları, bu işi yapan sitelere üye olup, sitedeki reklam linklerine tıklayıp, onları izleyerek para kazanabiliyor. Bence bu da hiç bir fayda üretmeyen bir olaydır. Mantığında sahtecilik aldatma vardır. Bu tür işlerden de uzak durmanızı öneririm.

REKLAM İZLEYEREK KAZANMA

İnternet reklamcılığının gelişmesi, reklam videoları izleyerek para kazanma gibi sistemlerin ortaya çıkmasına vesile olurken, konuyla ilgili sitelere üyelik işlemlerinin ardından, verilen reklamlar izlenerek puan kazanılıyor, bu puanlar sonra paraya dönüştürülebiliyor.

Yayıncılar reklam verenlerden aldıkları ücretin belirli bir kısmını reklamları görenlere dağıtıyorlar ve sadece reklam yayınlamak için özel tasarlanmış siteler;

Tıklama Başına Ödeme Yapan Siteler: Bu sitelere girip kayıt olunduğunda, özel oturum açarak belirli periyodlarla reklam linkleri gösteriliyor. Bu linklere tıklanıp, belirli bir süre beklendikten sonra hesaba üyeliğe göre bir miktar para yatırılıyor.

Okunma Başına Ödeme Yapan Siteler: Bu sitelere kayıt olunduğunda genelde e-mail adreslerine belirli periyodlarla gönderilen reklam maillerini açılıp tüm reklam görüntülendiğinde hesaba bir miktar para yatırılıyor.

Link Başına Ödeme Yapan Siteler: Bu sitelerde kullanıcılara sağladıkları linkler tıklandıkça kazandıran siteler olmak üzere 3 grupta toplanıyor.

İnternetten Para Kazanma Yolları başlıklı Haberin devamı ve orjinali için tıklayın

Paylaşmak Güzeldir :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.