internet-derslerinet

İnternet Dersleri ile Affiliate Marketing Devam

Uzun bir süredir, internet dersleri sitemize yeni içerik eklemeye fırsat bulamadım. Bildiğiniz gibi internet dersleri sitesinde, genellikle kendi tecrübelerim doğrultusunda sizlere affiliate marketing yöntemiyle internetten para kazanma, wordpress, seo v.b konularında bilgiler paylaşıyorum.

Bu sitede size yazamadığım süreçte, bir takım projeler, yeni siteler peşinde koşturuyordum. Sonuçta fırsat maliyeti denilen bir olay var. Yani kaynaklarımız kısıtlıyken gerçekleştirmek istediğimiz projelere bu kaynakları paylaştırmak biraz zor oluyor. Bu tür bilgi yoğun işlerde en önemli kaynak da zaman olduğuna göre internet dersleri sitemize pek zaman ayıramadım.

internet-derslerinetBu yazıda sizlere, ilerleyen günlerde internet dersleri sitemizde yeni paylaşımlarda bulunacağımı duyurmak istiyorum. Yine eskiden olduğu gibi genel olarak affiliate marketing yöntemlerinden ve alternatiflerinden bahsedeceğiz. Çünkü bu alanda uzmanlaşmak bize hayallerimizin kapılarını açabilir.

Gerçi affiliate marketing kavramı Türkiye piyasasına bir düştü ve düştükten sonra da hep birlikte suyunu çıkardık. Bundan birkaç yıl önce internetten para kazanmak anahtar kelimeleriyle Google’da arama yaptığınızda (saçma sapan yöntemler dışında) doğru dürüst bir sonuca rastlayamıyordunuz.

Bugünlerde aynı aramayı yaptığınızda karşınıza yüz binlerce sonuç çıkıyor. Ancak bu sefer de kaliteli, kalitesiz bir sürü sonuç içinde tam aradığınız bilgiye ulaşmak çok zor oluyor. Yani bu alanda rekabet arttıkça hemen hemen aynı içeriklerin farklı versiyonları her yerde karşımıza çıkıyor.

Yine internetten kazanma teknikleri ile alakalı internette rastladığınız içerikleri yayınlayanlar, belki de hayatlarında bu işten kazanç sağlamamış olan insanlardır. Dünyanın en popüler affiliate platformu olan Xticarette en çok satan ve en kaliteli ürünler, yine internetten para kazanmayı öğreten eğitim setleridir.

Durum böyle olunca Xticarete her yeni üye olan, hemen bu ürünleri pazarlamak için (kendileri bu işi tam bilmedikleri halde) çalışmalara başlayıp amansız bir rekabetin içine balıklama dalmaktadırlar. Birçoğu elbette başarı sağlayamadan yaptıkları masraf kadar bile para kazanamadan bu işin peşini bırakıyorlar.

Bunun en büyük nedenlerinin başında, yanlış yere odaklanma geliyor. Yani affiliate marketing kavramının özünü ıskalayıp onun araçlarına fazla takılıyoruz. Bu işin özü uzmanlıktır. Bir konuda kendinizi çok iyi yetiştirip o alanda sürekli öğrenip katma değer oluşturmaya başladığınızda istediğiniz başarı bir süre sonra sizi bulacaktır. Tabiki bununla birlikte düzenli, istikrarlı ve sabırlı bir şekilde çalışmak gerekir.

Hele ki, ortaya bir ürün koyabilirseniz, işte o zaman tadından yenmez. Ortaya bir ürün çıkarmak derken, derme çatma, sağdan soldan alıntılanmış çakma bir ürün değil. İnsanlara bir fayda sağlayan, katma değer oluşturan, insanların problemini çözmeye yardımcı olan bir üründen yani bir eserden bahsediyorum. Bunu başarabilirseniz, insanlar sizin ürününüzü tanıtıp pazarlamak için uğraşırlar. Siz de ömür boyu bundan fayda sağlarsınız.

Neyse şimdi konuyu çok fazla dallandırmadan toparlayalım. Önümüzdeki günlerde internet dersleri sayfamızda paylaşacağım yeni yazılarımı kolaylıkla takip edebilmeniz için ücretsiz rss ve email abonelik adreslerimi hatırlatarak bu yazıyı bitireyim.

Yeni yazılarımızdan anında haberdar olmak için facebook sayfamızı takip edebilirsiniz. https://www.facebook.com/internetdersleri

Bizi izlemeye devam edin: www.internetdersleri.net

Paylaşmak Güzeldir :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.