İnternet Dersleri Hakkında

Bundan on yıl önce, şu an kullandığımız teknolojik gelişmeleri yapacağımız söylendiğinde, hayretle ve hayranlıkla dinliyorduk. Bazılarımız için bunlar daha öncesi de düşünüldüğünde imkânsız derecesinde eylemlerdi. Bugün internet kullanarak birçok işimizi evimizden ya da ofisimizden dışarı çıkmadan halledebiliyoruz.

Muhasebeciler ya da vergi mükellefleri, vergi dairesine hiç uğramadan neredeyse bütün işlerini internet üzerinden gerçekleştiriyor. Tüm faturalarımızı evimizden çıkmadan internetten ödeyebiliyoruz. Cep telefonlarından görüntülü konuşma yapıyor ve merak ettiğimiz soruların cevapları için hemen google araması yaparak bilgi alıyoruz. İnternetten eğitim (e-öğrenme) alanında yaşanan gelişmeler o kadar ilerledi ki, yakında okullara gitmek tarihe karışabilir.

Özellikle ulaşım ve iletişimde teknolojilerinde baş döndürücü bir hızla meydana gelen değişmeleri takip etmekte bile zorlanıyoruz. Toplumsal olarak bu hızlı değişime ayak uydurabilmenin önemi gittikçe artıyor. Özellikle şirket yönetimleri, çok hızlı değişen teknolojiyle karşısında, piyasada rekabet edebilmek için kendi durumlarını sürekli gözden geçirmek zorundalar.

internetten

Bir rafting hocası, bu spora yeni başlayanlara taktikler verirken şunu anlatıyordu. Nehrin en azgın bölümüne geldiğinizde, suların en coşkun ve sert aktığı bölgede daha hızlı kürek çekmek zorundasınız. Böylece halen kontrolü elinizde bulundurabilirsiniz. Tam aksini yapıp botunuzu yavaşlatmaya çalışarak ters yönde kürek çekerseniz alabora olursunuz.

Tıpkı yukarıdaki örnekte olduğu gibi, hızla değişen teknoloji karşısında, kendinizi daha hızlı değiştirmeli ve geliştirmelisiniz. Değişime ayak uydurmak yerine direnirseniz istediğiniz başarıyı yakalayamazsınız. Bu söylediğimiz şirketler için geçerli olduğu gibi, toplum ve bireyler için de geçerlidir.

Bu çerçevede, internet dersleri sitemizde; internet bilgilerimizi ve becerilerimizi hep birlikte geliştirmeye çalışacağız. Özellike, online pazarlama, internetten para kazanmak, sosyal medya, web sitesi kurmak, blog yazarlığı, ingilizce eğitimi gibi konularda bilgi ve tecrübelerimizi burada paylaşacağız.

Bu konularda her şeyi çok biliyor iddiasında değiliz. Ancak, en azından bu konulara yeni başlayan ve bilgi edinmek isteyen arkadaşlarda farkındalık oluşturma noktasında faydalı olacağımıza inanıyoruz. Sizlerden gelecek yorum ve görüşlerle, yaptığımız paylaşımların daha da zenginleşeceğini ve böylece herkesin faydalanabileceği geniş bir kaynak oluşturacağımızı düşünüyoruz.

İnternet Dersleri İçindekiler

Sitemizde yayınlanacak tüm derslere site haritasından ulaşabilir yeni yayınlanacak derslerimizden anında haberdar olmak için iletişim sayfamızda belirttiğimiz ücretsiz abonelik yöntemlerini kullanabilirsiniz.

Paylaşmak Güzeldir :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.