Google Plus One (+1) WordPress Eklentisi

WordPress blogunuza Google Plus One (+1) butonu ektelem istiyorsanız  bu iş için bir wordpress eklentisi kullanabilirsiniz. Bu eklentiyle Google +1 butonunu sitenizdeki yazıdan önce ya da sonra gösterebilirsiniz. Ya da bu butonu eklemenin diğer yolu olan php kodlarından faydalanabilirsiniz.  Eklenti kurmak yerine, sizinle paylaşacağımız bu kodları sitenizde gerekli bölümlere manuel olarak eklemek size büyük bir özgürlük sağlayabilir.

Google +1 için hazırlanmış son wordpress eklentisi, sadece Google +1 butonunu sitenize eklemekle kalmıyor ayrıca bu butonun görünümüyle ilgili diğer ayarları yapmanıza olanak sağlıyor. Google +1 wordpress eklentisiyle ilgili ayrıntılı bilgi almak ve eklentiyi bilgisayarınıza indirmek için burayı tıklayın.

Bu yeni özelliğin webmasterlar için harika sonuçlar doğuracağını ve gittikçe daha çok websitesinde görünmeye başlayacağını tahmin ediyorum. Hepimiz biliyoruz ki sosyal ağlar, internette başarılı olmanın anahtarıdır. Her ne kadar Google, bu işe girmekte biraz geç kalmış olsa da, bu yeni sosyal ağ aracının çok popüler olacağı beklenmektedir. İnternette başarılı olmak istiyorsanız sadece Google’un değil, aynı zamanda arkadaşlarınızın ve web sitenizi beğenen okurlarınızın da yardımına ihtiyacınız vardır. Bunun için de öncelikle okurlarınızın beğendiği yazılar yayınlamalısınız.

Google +1 butonunu sitenize manuel olarak eklemek için buraya tıklayarak istediğiniz görünüm ve dil ayarlarını seçtikten sonra alt tarafta size verdiği kodları sitenizde uygun yerlere yerleştirebilirsiniz.

Bir örnek vermek gerekirse, standart buton kodlarını Türkçe olarak sitenize eklemek için aşağıdaki kodu wordpress görünüm menüsü altındaki tema düzenleme bölümüne giderek (üst kısım) header.php dosyasında </head> kodundan hemen önce yapıştırın.

<script type=”text/javascript” src=”http://apis.google.com/js/plusone.js”>

{lang: ‘tr’}

</script>

Daha sonra aşağıdaki kodu, yine görünüm menüsü altında tema düzenleme bölümünde (tekil yazı) single.php dosyasında yazınızın bitiminde bir yere yapıştırabilirsiniz.

<g:plusone></g:plusone>

Bu örnekteki kod yerleşimini sitenizin içeriğine ve görünümüne bağlı olarak değiştirebilirsiniz. Son olarak Google +1 butonuyla ilgili yorumlarınızı bekliyorum. Bu yazıyı +1 lemeyi unutmayın. Şimdiden teşekkürler.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

  • WordPress Kurulumu İçin Hosting
  • WordPress Kurulumu Video
  • WordPress Seo Ayarları Eklentisi
  • Paylaşmak Güzeldir :)

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.