GittiGidiyor Affiliate Marketinge Başlar Mı

Bugün sizlerle, webrazzide gördüğüm bir haberi paylaşmak istiyorum. Türkiyenin en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan gitti gidiyor, ebay tarafından satın alınmış. Zaten bildiğiniz gibi gitti gidiyor sitesi ebay benzeri bir çalışma sistemine sahipti. Bu konunun bizi ilgilendiren tarafı ise, yurt dışındaki ebay sitesi online pazarlama teknikleri ile ürün satışına olanak tanırken, gitti gidiyor sitesi sadece tıklama başına komisyon veren bir sistemle ortaklık seçeneği sunuyordu.

Ebay, gitti gidiyoru tamamen satın almışsa umulur ki türkiyede de hızla gelişen online gelir ortaklığı konseptine uygun olarak satış başına komisyon kazanabileceğimiz bir sistem uygulamaya başlarlar. Bu konudaki gelişmeleri merakla takip ediyoruz. Şimdi ilgili haberi aşağıda dikkatinize sunalım.

Şu anda aldığımız bir son dakika bilgisini hızlıca sizlerle paylaşmak istiyorum. Uzunca bir süredir duyumlarını aldığımız ancak kesin bilgiyi taraflardan edinemediğimiz GittiGidiyor eBay görüşmelerinin sonlandığını ve imzaların bugün itibariyle atıldığını öğrendik.

Konuyla ilgili henüz GittiGidiyor yetkilileriyle görüşme fırsatım olmadı ancak duyumlarımıza göre eBay gerçekleşen anlaşma sonrasında GittiGidiyor’un %93 hissesine sahip olmuş, şirketin ilk yatırımcısı iLab Ventures ise çıkış yapmadan %7′lik hisse hakkını elinde tutmuş.

Gelişmeleri öğrenip, GittiGidiyor yetkililerinden detayları alıp, doğruladığımızda mutlaka paylaşıyor olacağız.

GÜNCELLEME 1: GittiGidiyor yetkilileri haberi ve oranları doğruladılar. %93 eBay, %7 iLab Ventures şeklinde bir hisse dağılımı var.

GÜNCELLEME 2: eBay konuyla ilgili basın bültenini yayınladı. Söz konusu oranlar burada da doğrulanmış durumda.

GÜNCELLEME 3: Haber TechCrunch tarafından da manşete taşındı.

Bu yazı Arda Kutsal tarafından yazılmış olup Webrazzi‘de yayınlanmıştır.

Son yazılar:

Paylaşmak Güzeldir :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.