kariyer-hedefi

Geleceğinizi Şansa Bırakmayın Kariyerinizi Planlayın

Hayatınızı nasıl yaşıyorsunuz? Karşınıza çıkan ilk trene atlayıp bir sonraki istasyonda iniyor musunuz? Yoksa hangi trene bineceğinizi ve ne zaman, hangi istasyonda ineceğinizi önceden planlayıp buna göre mi yaşıyorsunuz? Veya hayat yolculuğunda kendi planlarınızı yapmak yerine başkalarının planlarına mı dahil oluyorsunuz?

kariyer-hedefiTüm geleceğinizi, mutluluğunuzu yani hayatınızı etkileyen belkide en önemli unsur meslek seçimidir. Peki bu kadar önemli bir konuda nasıl bir hazırlık yapıyoruz? Meslek seçimi ve kariyer hedefi konusunu ne kadar ciddiye alır ve ne kadar iyi bir hazırlık yaparsanız, geleceğinizi ve hayatınızdaki başarı oranını o kadar arttırmış olursunuz.

Çok yakın bir zamana kadar kariyer planlaması alanında alabileceğimiz yegane yardım özel üniversite kurslarının rehberlik bölümleri ile öğretmenleriydi. Onlar da (birçoğu epey amatör olarak) bizlerle yalnızca üstünkörü ilgilenebiliyor, kısıtlı bir zaman ayırıp kazanabileceğimiz muhtemel Üniversite bölümlerini bize söylemekten öteye gidemiyordu. Özetle, tüm geleceğimizi direk ilgilendiren çok önemli bir konuda yeterli bir kariyer danışmanlığı alabilmek mümkün değildi.

Son zamanlarda bu alandaki büyük açığı fark eden bir takım girişimlere denk gelmek mümkün. Kariyer koçluğu veya kariyer merkezi olarak önümüze çıkabilecek bazı oluşumlar bizlere geleceğimizi biçimlendirecek kariyer planlaması yapmamız adına oldukça yararlı olabiliyorlar.

Şimdi size kariyer danışmanlığı alanında çok yararlı olduğunu düşündüğüm İnsparkus Kariyer Yönetim Sisteminden söz etmek istiyorum. İnsparkus, alanında uzman olan ekibi ile birlikte bizlere online olarak harika bir hizmet sağlıyor. İnsparkus kariyer merkeziyle ilgili ayrıntılı bilgileri yazımın devamında bulabilirsiniz. Hemen şimdi, bedava üyelik ve ücretsiz başlangıç paketi için burayı tıklayın.

Kariyerinizi Biçimlendirmek Sizin Elinizde!

Dünyanın pek çok ülkesinde, birbirinden bağımsız milyonlarca insan ortak bir sorunu paylaşıyor: “hayatını sürdürmek için, mutlu olmadığı bir işte çalışmak.” Bu durumun ise eğitim-öğretim sistemindeki kusurlar, finansal sorunlar, ailevi şartlar, kendini tanıyamama, hatalı yönlendirilme olarak sıralayabileceğimiz bir çok sebebi mevcuttur.

Hayatının çok ciddi bir kısmını memnun olmadığı bir iş yaşamında sürdüren kişi için ise 2 seçenek bulunuyor: Ya bu durumu kabul edip, mutlu olmadığı işe devam etmek veya bu döngüyü kırarak yaşamını değiştirmek adına bilinçli bir meslek seçimi için radikal bir adım atmak…

Hayatınıza beğenmediğiniz bir işle devam etmenin bedelini hayatınızla ödemek yerine zor fakat doğru olan şıkkı seçin ve iş hayatınızla ilgili mutlu olabileceğiniz derin bir değişim üretin!

İşte tam bu meslek seçimi konusunda, yani “neye, nasıl başlamalıyım?” meselesiyle karşı karşıya kaldığınızda çözüm üretmeniz adına online kariyer yönetim sistemi İnsparkus’u oluşturduk.

Peki insparkus vasıtasıyla meslek seçimi sorusunun cevabını nasıl bulacaksınız?

İnsparkus, güvenli bir atmosferde hayallerinizin özgür kalmasını sağlayarak, “kendinizle tanışmanıza” yardım ediyor. Böylelikle hayalinizi gerçek gibi yaşayacak, hayalinizden beslenecek ve bununla birlikte geleceğinizi planlamaya yönelik harekete geçeceksiniz… Netice mi?

Hayal ettiğiniz geleceğin gelmesini beklemek yerine, oraya doğru harekete geçeceksiniz.

Online Kariyer Danışmanlığı Programı

İnsparkus Kariyer Danışmanlığı Programı”, tamamı internet üzerinden sağlanan ve birbirini izleyen on yedi aşamadan oluşan bir sistemdir.

insparkus

Hayallerinizdeki meslek seçimini yetenekleriniz doğrultusunda programlamanız adına insparkus yardımcınızdır. İnsparkus senelerin getirdiği uzmanlık ile oluşturulmuş bir kariyer danışmanlığı yol haritası sağlar. Sizlere düşlerinizi netleştirmeniz için destek olur.

Sadece hayal kurmak için değil düşlerinizi gerçekleştireceğiniz bir plan yapıp birinci adımı atana kadar geçen zamanda yavaş yavaş ilerlemenizi sağlar.

İnsparkus kariyer danışmanlığı nasıl çalışır?

İnsparkus kariyer danışmanlığı programı pek çok değişik eğitim, koçluk ile psikolojik öğretilerden faydalanarak oluşturulan bir e-eğitim hizmetidir. insparkus kariyer danışmanlığı boyunca kariyer yolculuğunu aydınlatan:

  • Sorular: sıralaması ve içeriği dikkatlice seçilmiş olan birbirini takip eden ve bununla birlikte ilgili adımla çok daha derin bir farklı bir bakış oluşturmak amacı ile hazırlanmış sorular.
  • Video klipler: profesyonelce oluşturulmuş ve geçireceğiniz süreçle alakalı bilgilendiren, motivasyon veren videolu dersler.
  • Sesli yönergeler: kariyer danışmanlığı tüm bireyler için aynı biçimde çalışan mekanik bir sitemden çok sizin için özelleşen ve ayrıca kendinize odaklanmanızı sağlayan organik bir süreçtir. Bu amaçla bir çok aşamada yönlendirmeli görselleme olarak adlandırdığımız, sesli talimatlar ile hayal kurduran; böylelikle kendinize konsantre olduğunuz bir yolculuk yaşatan parçalar.
  • Oyunlar: işte bu organik süreçte süreci eğlenceli kılan bir yandan da çevre baskısı altında sergileyemediğiniz yönlerinizi bulmanızı sağlayacak oyunlar bulunur. İşte bu tekniklerden faydalanarak kariyer tercihlerinizle ilgili farkındalık ve motivasyon elde eder; harekete geçmek için bir kariyer hedefi hazırlarsınız.

Kariyer danışmanlığı adımları ile ilgili…

Her bir adım yaklaşık kırk beş dakika sürer. Hayal ettiğiniz kariyeri tasarlamak, içsel bir deneyim olduğundan, sistemi kendi ritminize göre tamamlamanızı öneririz.

Kariyer danışmanlığı programı internet üzerinden tatbik edildiği için, kendi seçtiğiniz zaman, yer ve sıklıkta, kendinize uygun olan şartlarla, kendi sürecinizi kurgulamanız mümkündür.

Kariyerinizi planlamaya hazır mısınız?

İnsparkus bir sürü uzmanın faydalandığı destek düzeneklerinin, sizin için basit ve ulaşılabilir olması için şekillendirildi. Eğer internete erişebiliyorsanız (pc, mac, tablet), kariyerinizle ilgili sorumluluğu almak istiyor ve ayrıca bu süreç için gerekli olan zamanı bulabiliyorsanız: O halde hazırsınız!

Hemen şimdi yapmanız gereken size uygun paketi tercih etmek ve eyleme geçmek… (Tıkla ve başla!)

Kariyer danışmanlığı sisteminin online olmasının yararları nedir?

Adımları dilediğiniz zaman ve mekanda yapabildiğiniz gibi kat ettiğiniz yolu (kariyer vizyonu, kariyer alternatifleri, kariyer planı, A planı, tarzda..) kayıt altına alırsınız. Bu sayede kariyerinizde aşama kaydettikçe, gereksinim duyduğunuzda geri dönüp bakabileceğiniz, revize edebileceğiniz ve sizi motive eden bir kariyer danışmanlığına kavuşursunuz. Kariyer hedefi ve meslek seçiminizi şansa bırakmayın.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın!

Ücretsiz üyeliğinizi başlatmak için tıklayın!

Paylaşmak Güzeldir :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.