Effortless English ile Akıcı İngilizce Konuşmak

Yıllardan beri okullarda ingilizce dersleri aldınız. Okulda alıdğınız ingilizce dersleri yeterli gelmemiş olmalı ki ingilizce kurslarına gittiniz. Şöyle bir durup düşündüğünüzde, ingilizce kelime bilginiz oldukça iyi, ingilizce gramer kurallarını biliyorsunuz ama halen istediğiniz düzeyde akıcı ingilizce konuşamıyorsunuz. Peki neden? Belki de kişisel olarak ingilizce öğrenmeye karşı beceriniz olmadığını düşündünüz. Bir arkadaşım, ingilizce konuşmak petrol çıkarmaya benzer demişti. Bazılarında 30 metrede çıkar, bazılarında 90 metrede:)

İyi ama Türkçe konuşmayı nasıl öğrendiniz? Çocukken Türkçe konuşmayı öğrendiğinize göre, dil öğrenmekle ilgili kişisel becerinizde problem yok demektir. Öyleyse problem sizde değil, yanlış tekniklerle ingilizce öğretmeye çalışan eğitim sistemimizdedir.

Şimdi sizlere doğru tekniklerle ingilizce öğrenebileceğiniz Effortless English programından bahsedeceğim. Effortless English programıyla İngilizceyi, çocukken Türkçe konuşmayı öğrendiğiniz gibi sadece dinleyerek öğrenirsiniz. Yani ingilizce gramer kurallarını çalışmadan, kelime listelerini ezberlemeden, sadece dinleyerek ve otomatik olarak ingilizce konuşmayı öğrenebilirsiniz.

Effortless English programı tamamen bilimsel araştırmalar ışığında ortaya çıkarılmış mp3 ingilizce derslerinden oluşur. Effortless English programının kullandığı 7 kural vardır. Bu kuralları daha sonraki derslerimizde tek tek anlatacağız. Bu kuralları öğrenip ingilizce çalışma şeklinizi değiştirin. Böylece İngilizceyi daha hızlı ve kalıcı olarak öğreneceksiniz. Effortless English mp3 dersleriyle ingilizce çalışarak 6 ayda akıcı ingilizce konuşacaksınız.

Effortless English programı, temel düzeyde ingilizce kelime ve gramer bilgisine sahip olan yetişkinlerin akıcı ingilizce konuşamalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Yani, Effortless English mp3 derslerinin faydalı olabilmesi için temel ingilizce seviyesine sahip olmanız gerekiyor. Neticede öğrenmek için anlamak gerekir. Anlamazsanız öğrenemezsiniz. İngilizce anlıyorum ama konuşamıyorum diyorsanız Effortless English programı sizin ilacınız olacaktır.

Temel ingilizce seviyeniz olup olmadığını şöyle bir test yaparak anlayabilirsiniz. İlk olarak aşağıdaki videoyu dinleyin. Videoda Effortless English kurucusu A.J. Hoge’un anlattıklarının %70 ini anlayabiliyorsanız Effortless English dersleri sizin için uygun demektir. Effortless English programıyla ilgili  ayrıntılı bilgileri ve Effortless English kurallarını çok yakında ingilizce dersleri kategorisi altında sizlerle paylaşmaya gayret edeceğiz. Şimdi sözü fazla uzatmadan aşağıdaki Videomuzu izleyerek Effortless English derslerini A.J. Hoge’dan dinleyelim.

Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayın! Effortless English Club

Yeni Başlayanlar ve Orta Seviye için Rahat İngilizce Eğitim Seti

Yukarıdaki videoda izlediğiniz Effortless English dersleri, sıfırdan İngilizce öğrenmek için elverişli değildir. Orta ve üzere İngilizce bilgisine sahip olanların, konuşma becerisini geliştirmek amacıyla hazırlanmıştır. Yani Türkçe destekli değildir. Anlatım dili tamamen İngilizcedir. Bu yüzden yeni başlayanlar için uygun değildir.

Sıfırdan başlayanlar ve temel bilgilere sahip olanlar için (beginner, elementary, pre-intermediate), aynı yöntemlerle, dinleyerek ve konuşma pratikleri yaparak İngilizce öğrenebileceğiniz Rahat İngilizce Eğitim Setini öneriyorum. Sitesinden ücretsiz deneme derslerini indirebilir ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz:

www.rahatingilizce.com

Paylaşmak Güzeldir :)

5 thoughts on “Effortless English ile Akıcı İngilizce Konuşmak”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.