Dış Ticaret Dersleri E-Broker Eğitim Seti

Bu sitede yazdığım yazılarda genel olarak para kazanma konusuna odaklanıyorum. Ama sermaye veya kas gücü ile değil, özellikle bilgi ile nasıl para kazanabileceğinizden bahsetmeye çalışıyorum. Çünkü sermayesi olan zaten bir şekilde iş yapar parasını artırır. Kas gücü ise arz talep dengesinde düşünürsek fiyatı çok ucuz ve yıpratıcıdır. O halde mesele bilgiye nasıl ulaşacağınızı ve onu nasıl kullanacağınızı öğrenmektir. Yani bilginizi paraya çevirmek için öncelikle ona ulaşmanız ve onu nasıl kullanacağınızı öğrenmeniz gerekiyor. Buna da tek kelimeyle eğitim diyoruz.

Bugünkü yazımda size yeni bir eğitim setinden söz etmek istiyorum. E-Broker olarak piyasaya çıkan bu eğitim programı, dış ticaret alanında oldukça geniş bilgiler içeriyor. Dış ticaret komisyonculuğu olarak da bilinen e-broker işi son zamanların oldukça revaçta iş alanlarından birisidir.

Son zamanlarda Türkiye’nin ihracat verileri, müthiş bir hızla artarak, senelik yüz elli milyar doları zorlar hale geldi. İşte bu rakamlar da bizlere, dış ticaret sektörünün nasıl bir istihdam gücü olduğunu ispatlıyor. Şayet iş tercihi hususunda hala kararsızsanız, dış ticaret mesleğini çok ciddi olarak düşünmenizi tavsiye ederim.

Peki bu dış ticareti bütün yönleriyle bir ele alalım. Belli bir miktar paranız varsa, yurt dışına ihracat yapan bir şirket kurabilirsiniz. sermayeniz yoksa bile dış ticaret komisyonculuğu yöntemiyle oldukça büyük paralar kazanabilirsiniz. Veya söz konusu sektörde kariyer düşünebilir, kalifiye personele gereksinim duyan büyük firmalarda çok rahat prestijli bir iş bulabilirsiniz. Biraz alt taraftaki videoda, Bu İşte Para Var televizyon programının dış ticaretle alakalı on üç dakikalık bölümünü seyretmenizi rica ediyorum.

Dış Ticaret Komisyonculuğu Nedir?

Dış ticaret alanında ayrıntılı teknikler edinebileceğiniz söz konusu eğitim setiyle kendinizi bu konuda geliştirebilirsiniz. Az evvel de ifade ettiğim gibi dış ticaret alanında yetişmiş, uzmanlaşmış bir kişi direk olarak girişimcilik yapabilir. Başka bir deyişle kendi ürünlerini yurt dışına satabileceği gibi, başkalarının ürünlerinin ticaretini de uluslar arası alanda yapabilir.

Mal alım satımı yapabilmek için yeteri kadar parası ya da kredisi olmayanlar, son zamanların oldukça prestijli mesleklerinden biri olan dış ticaret komisyonculuğu olarak da bilinen e-brokerlık yapabilirler. Bir E broker detaylı araştırmalar sonunda alıcıyı bulur. Onun ürün isteklerini karşılayacak üreticileri ya da satıcıları bulur. Alıcı ve Satıcı arasındaki iletişimi kurar. Son olarak da kendi komisyonunu bir protokol ile garantiye alarak yapılan satış rakamı üzerinden yüzde üç, yüzde beş komisyonunu kazanır.

Bir meslek tercihi olarak da dış ticaret mesleğini değerlendirebilirsiniz. E-broker eğitim programı ile dış ticaret öğrenip söz konusu alanda iştigal eden yüzlerce, binlerce firmada çok güzel koşullarda çalışabilirsiniz. Dış ticaret işi size, geleceği harika bir kariyer olanağı da sağlamaktadır.

E-Broker Dış Ticaret Dersleri İçeriği Nedir?

Dış ticaretle alakalı öğrenmeniz gereken en mühim konuları başlıklar altında sınıflandıran e-broker eğitim programı, yazılı materyallerin yanında videolu anlatımlarla tüm konularda tatmin edici teknikler sağlamaktadır. Hemen şimdi ders başlıklarına göre içeriklerin nelerden oluştuğunu kısaca özetleyelim.

İthalat Dersleri: Bu bölümde ithalatla her bir konuya vakıf olacaksınız. İhtiyacınız olabilecek bilgilere kestirmeden erişmeyi öğreneceksiniz. Bölümün konuları şu şekildedir. İthalat nedir, nasıl yapılır? İthalatta iş akışı ve dikkat edilmesi gereken mevzular. İthalatta maliyet hesaplama ve İthalatta kullanılan belgeler.

İhracat Dersleri: Bu kısımda hem yazılı hem videolu derslerden oluşan konular şu şekildedir. İhracat derslerine giriş. İhracat çeşitleri nelerdir. İhracatta kullanılan belgeler. Ürüne göre ihracat nasıl yapılır. Ülkeye göre ihracat nasıl yapılır. Transit ticaret nedir? Dahilde işleme rejimi. Hariçte işleme rejimi. İhracatta Kdv iadesi. Gtip nedir, nasıl bulunur? İhracatta hesap kapatma.

Dış Ticarette Teslim Şekilleri: Bu kısımda Dış ticarette incoterms olarak bilinen, uluslar arası ticarette bütün ülkelerde standart olarak kullanılan teslim şekilleri ve ayrıca bunların kısa kodlarını öğreneceksiniz. Sigorta ve kullanılan belgeler konusunu da yine bu kısımda yazılı ve videolu anlatımlarla basit bir şekilde öğrenebileceksiniz.

Dış Ticarette Pazar Araştırması: Dış ticaret alanındaki en mühim konulardan biri de Pazar araştırmasıdır. Çünkü mevzuatı ve kanunları çok iyi bilseniz bile alıcı olmadıktan sonra bildiklerinizi hayata geçirmek ve gelir elde etmek mümkün değildir. Pazar araştırması kısmında, dış ticaret uzmanlarının uyguladıkları teknikleri öğreneceksiniz. Bu kısımda yalnızca müşteri aramayı değil, özel metodlarla müşterilerin sizi bulmasını ne şekilde sağlayacağınızı da öğreneceksiniz.

Dış Ticarette Ödeme Şekilleri: Yazılı ve videolu anlatımlarla, dış ticaretteki para alış verişini tehlikelere girmeden ne şekilde yapabileceğinizi öğreneceksiniz. Bu da dış ticaretin en önemli konularından biridir.

İngilizce Yazışmalar Rehberi: Son zamanlarda İngilizce bir dünya dilidir. Dış ticarette de tüm dünyanın ortak dili İngilizcedir. Dış ticaret yapmak isteyen, ancak ingilizce bilmeyenlerin rahatlıkla müşterileriyle iletişim kurabilecekleri yazışma örneklerini de e-broker eğitim setinde bulabilirsiniz.

Devlet Destekleri Rehberi: Bu kısımda yeni projelerinizi uygulamak için lazım olan hibe ve kredi programlarından ne şekilde yararlanabileceğinizi bulacaksınız. Bir projeniz yoksa, Pazar araştırması kısmında öğreneceğiniz bilgilerle yeni proje oluşturmak için gerekli olan fikirleri öğrenebilirsiniz. Devletin, kendi işini kurmak ve iş yapmak isteyenlere sunduğu olanakları görünce çok şaşıracaksınız. Bu konuda oldukça detaylı bir kaynak olan devlet destekleri rehberiyle projelerinize ne şekilde kaynak oluşturacağınızı öğrenebilirsiniz.

Lojistik Dersleri: Bu bölümde dış ticarette, karayolu, havayolu, denizyolu, demiryolu nakliyeleri ve ayrıca ihtiyacınız olan bütün lojistik bilgilerini bulacaksınız. Böylece lojistik şirketleriyle nasıl faydalı çalışacağınızı öğrenebilirsiniz.

Alibaba.com Rehberi: Alibaba internet sitesi, tüm dünyada ürün sahipleriyle alıcıları buluşturan en yaygın kullanılan sitelerden biridir. Bu site ve benzeri siteleri kullanarak mallarınızı dünyaya tanıtma tekniklerini ve global müşterilerin ürün isteklerini bulmayı öğreneceksiniz. Şimdilerde Türk şirketlerinin büyük bölümünün Alibaba sitesini yararlı kullanamadıklarını görüyoruz. Bu rehber vasıtasıyla Alibaba sayfasını pratik olarak kullanmayı öğrenebilirsiniz.

E-broker nedir?: E-broker olarak çalışmayı düşünenler için hazırlanmış olan işte bu kısımda, kendi ürünü ya da şirketi olmaksızın, kişisel olarak nasıl çalışabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Hem ihracat ve hem de ithalat yapan firmalara danışmanlık yapabilirsiniz. Böylece danışmanlık hizmeti sunarak para kazanabileceğiniz gibi, yapılan ihracat veya ithalat hizmetinden kar payı almak suretiyle de gelir sağlayabilirsiniz.

Web Sitesi Kurma Dersleri: İsterseniz ürünlerinizle alakalı veya şirketinizle alakalı, ya da bireysel bir internet sitesi dış ticarette oldukça işinize yarayacaktır. Bu kısımda internet sitesi kurmanın mantığını öğrenecek ve yarım saat içerisinde bir internet sitesi kurabilir duruma geleceksiniz.

Gördüğünüz gibi oldukça geniş kapsamlı ve ayrıntılı konulardan oluşan işte bu e-broker eğitim programı vasıtasıyla, kendinizi dış ticaret sahasında geliştirebilirsiniz. Bu alanda bir şeyler öğrenmek için piyasadaki özel kurslara yüksek ücretler vererek katılabilirsiniz. Veya e-broker eğitim setini kdv dahil Yüz Tl den satın alıp evinizin konforunda kendi kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bu konuyla ilgili yazılarımız:

Sermayesiz Para Kazanmak İçin 10 İpucu

Kendi İşini Kurma Rehberi e-Kitap İndir

Finansal Özgürlük Nasıl Kazanılır?

İnternetten Para Kazanma Eğitim Seti İndir

Paylaşmak Güzeldir :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.