Superlig şampiyon favori Galatasaray

Bu Sene SuperLig Şampiyonlukta Favori Kim?

TFF, Liglerin 12 Haziran’da başlayacağını açıklamasının ardından, oynanacak müsabakalarda Sivasspor’un şampiyonluk şansı, rakiplerine nazaran daha düşük bir ihtimal… Ancak, yine de ilk beş ve kupada çeyrek final oynadığı için bu sezon başarılı kılınabilir…. Kolay değil, lige ara verildikten sonra yeniden adapte olmak. Bu süreçte mental anlamda hayli yıprandı futbolcular. Dolayısıyla kalan sekiz haftada normal sezondan daha farklı bir sezon bizleri bekliyor diyebiliriz.

Galatasaray Bir Adım Önde

Her ne kadar ligde Trabzonspor ile Başakşehir liderliği paylaşsalar da, Galatasaray şampiyonluk yarışında bir adım önde bulunuyor. Bununda en temel sebebi, ligin son bölümünde çok iyi bütünleşen takım olma becerisidir.

Gelecek sezon için Trabzonspor’un Avrupa’dan men edilmesi, onlara negatif yansıyacaktır. Başakşehir ise bundan önceki sezonlarda olduğu gibi yine son haftalarda şampiyon havlu atacaktır.

Bir parantez de Okan Buruk’a açmak istiyorum; Okan hoca, teknik direktörlük kariyerine Elazığspor’da başlayıp ligden düşürmesi ve akabinde Roberto Carlos sonrası Sivasspor ile kariyerine kötü başlasa da, sezon başında Abdullah AVCI sonrası Başakşehir’e seviye atlatmış bir antrenördür. Her ne kadar lige 2’de 0 ile başlasa da, sonraki süreçte sistem değişikli ile birlikte daha çok koşan, fiziğe dayalı takım ortaya çıkarmış ve bunda da Avrupa’daki başarısıyla kendisini ispat etmiş yetenekli bir antrenördür.

Yukarıda da dediğim gibi; bu saatten sonra şampiyonluğun en büyük adayı Galatasaraydır!

Yazar: Mazi

Paylaşmak Güzeldir :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.