boşanma avukatı seçme

Boşanma Avukatı Seçme

Evli çiftlerin, evliliklerini bitirme kararı almasıyla birlikte iyi bir avukat seçmelerinin önemi büyüktür. Avukat seçiminin doğru yapılmasıyla birlikte, süreç  en rahat şekilde işleyecektir. İyi bir boşanma avukatıyla yürütülen boşanma süreci, müvekkilin haklarını bilmesi ve bu hakların en iyi şekilde savunulması, dava sürecinin hızla ve kolay ilerlemesi konusunda temel faktördür.

Çocukların bu süreçte mümkün olduğunca korunması bilinçli ebeveynler için ilk sıradadır. Bu konuda da neler yapılacağı boşanma avukatının yol göstericiliği ile çok daha hasarsız geçirilebilir. Çocuk varsa, onların fiziksel ve ruhsal sağlığı, en özen gösterilmesi gereken durumdur.

Doğru boşanma avukatı seçildiğinde, bu durumu koruyan profesyonel bir destek ve sürecin çocuğun huzuru bozulmadan işlemesi konusunda bilinçli uzmanlarla birlikte hareket etmenin rahatlığı olmaktadır. Boşanma avukatı seçerken, avukatın aile hukuku konusunda takip ettiği davaları, davalardaki başarısı, dikkat edilmesi gerekenlerin başında gelir.

Boşanma Avukatı Nasıl Seçilir

boşanma avukatı seçme

Bu konuda yayımlanmış makaleleri, kitapları olup olmadığı  da bilgi birikimi konusunda da fikir vermektedir. Birebir görüşmelerde de avukatın deneyimi konusunda, ona sorular yöneltilerek de bilgi edinilebilmektedir. İyi bir boşanma avukatının, sürecin en doğru yönetilmesi konusunda ne kadar etkili olduğu yadsınamaz. Bu süreçte, müvekkiline karşı her zaman dürüst olan ve müvekkiliyle karşılıklı güven ilişkisi kurabilmelidir.

Boşanma konusunda ve bu konu çerçevesindeki her durumda müvekkilini bilgilendirmek, iyi bir boşanma avukatının görevidir. Bu bilgilendirme konusunda şeffaflık, iyi bir boşanma avukatının en belirgin özelliğidir. Sahip olduğu tüm bilgileri, en iyi şekilde toparlayıp, yeterli delillerle ortaya koymak, doğru seçilmiş bir boşanma avukatın yapması gerekenlerdendir. Müvekkilinin savunması ve talepleri konusunda hukuki yollardan ne gerekiyorsa yapacaktır.

Boşanma avukatı ücretleri, boşanmayı düşünen çiftler için, en merak edilen ve internette en çok araştırılan konudur. Bu konuda kesin bilgi vermek yanlış olur. Ücret belirleme noktasında, işin içine pek çok faktörün girdiği göz önünde bulundurulmalıdır. Davanın çekişmeli mi, anlaşmalı mı olduğu, bilirkişi raporları, tanık dinleme ve kusur tespitleri gibi konular, boşanma avukatı ücretinin artmasına neden olmaktadır. Ayrıca davanın açılacağı kent, müvekkilin ne kadar mal varlığı olduğu, dava masrafları, avukatın çalışma yükü, ücret konusunda belirleyici unsurlardır. Elbette bilgi ve deneyim, bir boşanma avukatının ücretinde belirleyici en etkili faktörlerdendir.

http://eraykarinca.av.tr/

Paylaşmak Güzeldir :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.